Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.11.2020 18:58:03 

KONÍK DĚTĚM I DOSPĚLÝM PRO RADOST‚ z. s.

Reportáže ze závodů a akcí

reportérka Lucka Stavělová

2017

11.9.2017 - Další 3 závodní dny za námi. 2x Olomouc a Doloplazy.

Výsledky: Olomouc - Křížkový parkur (Barča + Lucka 4. místo, Markýza + Anička 17.místo)

                                            Parkur do 60cm (Jurášek + Kája 6. místo, Barča + Lucka 11.místo)

                Olomouc - Křížkový parku (Barča + Lucka 6.místo, Jurášek + Klára 9.místo)

                                           Parkur do 60cm ( Barča + Lucka 10.místo, Jurášek + Kája 29.místo)

                Doloplazy - Parkur 50 cm (Barča + Lucka 10. místo, Jurášek + Jarča 9. místo)

A jak se to někdy stává, tak i zázraky se dějí a Barča se probojovala do první 10 postupující do finále Hobby šampionátu v Přerově, konajícího se 30.9., což bude vrchol sezóny, kde můžete naši stáj vidět v akci na kolbišti.

 

25.6.2017 - Poslední červnovou sobotu jste nás mohli zaregistrovat na již známých závodech v Přerově. V šíleném horku jsme se opět účastnili Malé tůry na výšce překážek 50cm. Lady startovala jako první v druhé půli startovního pole, které čítalo na 21 účastníků. S Jaruškou v sedle obdrželi 13 trestných bodů. V zápětí jsme s Barčou po lehké nedomluvě inkasovali na své konto 4 trestné body za uzavřený kruh.. Nebýt této smolné chybky, odvezli bysme si domů krásné 2. místo.

 

22.5.2017 - Konec května se blíží a naši jezdci s poníky mají za sebou již 4 výjezdy na různá kolbiště v našem kraji. Na začátku května se v Polkovicích představilo menší osazenstvo naší stáje, Anička s Julčou, s Márou a Sandy. Holky úspěšně dokončily a získaly první cenné zkušenosti. Hned týden na to vycestovala další, lehce odlišná, posádka, do Pravčic. Barča se mnou v sedle získala pěkné 5. místo v parkuru do 50cm. Sandy, bohužel, neměla svůj den. I to se může stát, ale Julča nesvěsila hlavu a v neděli se opět vydala se svou stájovou kolegyní Aničkou, sedlající opět Máru, do Rakové Lhoty na mini parkur, který Anička vyhrála a Sandy zdárně dokončila. Mimo to se samozřejmě závodilo i v sobotu v Přerově. Nalodili jsme Barču s Jurou a vrhli se do první soutěže dne. Barča se v 16-tihlavém poli umístila na krásném 6. místě a Jura s Klárkou dokončil s pár trestnými body na kontě.

 

 

2016

21.11.2016 - Hubert Beňov

..
 
 
 

7.11.2016 - Hubert Kyselovice

 

2.11.2016 - Hubert Drahlov

 

 

Hubert Lhota u Konice

 

 

5.10.2016 - Předposlední krásnou slunečnou zářijovou sobotu jsme se vydali na Hobby závody do blízkého Přerova ve složení Sandy - Anička, Julča; Jura - Kája, Klára; Lady - Terka a Barča se mnou. Menší holky startovali v parkuru do 50 cm, ve kterém Klárka složila svou životní premiéru a poprvé čistě zajela závodní parkur. S většíma holkama jsme se hecly, že vyzkoušíme vyšší stupeň obtížnosti na parkuru 70cm. Bohužel jediná, kdo to z nás přešla byla Terka s Lady s jedním menším zaváháním. Další nejbližší akce, jak si můžete přečíst výše, je Výcviková Sobota u koní.

  

 

30.8.2016 - Ke konci prázdnin jste mohli naše koně registrovat na novém území JS Cliff v rámci pěkného zručnosti-parkurovo-crossového dne. Po dlouhém roce jsme na závody opět vytáhli našeho skokana, Markýzu, která šla s Jaruškou a Alexkou (3.místo) velice pěkné parkury. Do lotu s ní samozřejmě nesměla chybět Sandy, v sedle s Aničkou, které se tam bohužel moc nelíbilo. A do třetice startovala za naši stáj v křížkovém parkuru Barča s Kristýnkou, s Danem jako vodičem, kteří tuto soutěž vyhráli.

 

Jura s Kájou

 

a já s Barčou jsme startovali v parkuru do 60cm, kde jsme ukořistili příčky těsně pod stupni vítězů. Teď už nás čekají snad jen nějaké Huberty, 3. září Sobota u koní a příprava na dlouhou zimu....

14.7.2016 - První červencová sobota byla ve znamení velikánského vedra, které nás ovšem neodradilo a vyrazili jsme, již podruhé, do nedalekých Doloplaz. Tradičně se naši koně účastnili parkuru do 50cm, který ovšem byl o poznání těžší než minule. Jurášek s Kájou šel čistě s trestnými body za čas a Barborka bez trestných bodů v dobrém čase, což nám vyneslo krásnou bramborovou pozici.

 
 
 

7.6.2016 - Další náš úšpěšný výjezd se konal 28.5. v Přerově. Naše nejoblíbenější výška na skákání je 50cm, ve které se začínáme zdokonalovat.  A bylo to znát tím, že jsme posbírali skoro všechny přední příčky. 1. místo urvala Jarča s Lady, 3. Barča se mnou, 4. Jurášek s Kájou, 7. místo Terka s Lady a Anička se Sandy už byla zase o malinký kousek lepší. Takže spokojenost veliká.  Na dalších závodech se s největší pravděpodobností ukážeme v Doloplazech 2.7.

 

 18.5.2016 - Letošní první hobby závody máme úspěšně za sebou. S Jurou a s Barčou jsme se v parkuru do 50-ti cm umístili v první desítce bez shození a Sandy s oběma děvčaty zdárně dokončila. V ZZ nás reprezentoval Dan s Almuškou s jednou chybou. Příští závody se konají 28.5.2016 v Přerově.

 

 

 

 

 

2015

 

19.11.2015 - Konec sezóny se nám blíží a s tím jsou spojeny tradiční Hubertovy jízdy, kterých jsme se i letos účastnili. Navštívili jsme známé v Drahlově a Radkově Lhotě. Oba dva dny byly velice vydařené. Krásně svítilo sluníčko, teplo a v neposlední řadě jsme si z obou Hubertek odvezli chycenou lišku. V Drahlově ji ukořistila Kája s Jurou a v Radkovce Dan s Lady. A nyní se budeme již těšit na Mikulášskou nadílku u koní.

 

 

 

27.8.2015 - Od poslední novinky uběhly už dva měsíce, pro nás ty nejhektičtější. Nespali jsme na vavřínech a byli pilní jako včeličky. Mezi pořádáním třech víkendových táborů, vozením dětí na Ornitologické stanici či v Rokytnici, se naši koně stihli i prezentovat na hobby parkurech v Bystročicích,

 

kde si vedla Almea s Márou dost kvalitně nebo v nedalekých Polkovicích. To hned podvakráte s uspokojivými výsledky a dobrými pocity.

23.6.2015 - 13.6., snad tu nejparnější sobotu v letošním roce jsme se vyskytli s Barčou a Markýzou v Kokorách na Orientčním závodě. Trošku změna oproti našim zaběhlým parkurům, ale musím říct, že vcelku příjemná. Cílem bylo najít 16 vytyčených bodů v okruhu cca 12 km v okolí Kokor, což tedy musím přiznat, že pro mě dost obtížné. Nebýt toho, že to v okolí aspoň trochu známe, netrvala by nám cesta 3 hodiny, ale snad celý den. Nakonec jsme si odvezli domů cenu za nejmenší koňský tým, celkové 16.místo z 19. a spokojeně ne/unavené kobylky, které byly naprosto úžasné. Nebýt mého horšího orientačního smyslu, tak jsme spoustu ze zúčastněných strčili do kapsy. 

  

 

9.6.2015 - Poslední sobotu v květnu jsme strávili na závodech v Přerově. Jarča sedlala obě ponice, Máru i Sandy, Kája Juru a já Barču. Šli jsme jen parkur do 50cm, ale zato na výbornou. Jurášek si po výroku hlasatele "těžkotonážník" vybojoval výhru a pyšně se dekoroval na 1. místě z 18 zúčastněných koní. Barča se po mé chybě v parkuru, kdy jsem se maličko ztratila, probojovala na 4.místo a Mára s Jarčou byly dekorovány na místě 6. Velká pochvala pro Jarču, protože s poníkem vysokým něco málo přes metr porazit velké koně.... Super!

 

12.5.2015 - První letošní závody jsme obšťastnili svou účastí v Polkovicích, kam jsme vytáhli Máru, Báru, Juru a Miu. První tři zmínění startovali v parkuru do 50cm. Účast koní v něm se vyšplhala až k cca 30, tak jsme jen vykulili oči a šli opracovávat. Nakonec jsme se ale opět utvrdili v tom, že koně máme spolehlivé a nebylo se čeho bát. Jurášek se s Kájou umístil na 9. místě, já s Barčou hned v závěsu na místě 10. Markýza s Jarčou jeli své druhé závody v životě a krom jednoho odmítnutí, šli vše čistě, tak si připsali 24.místo. Mia s Danem startovala v parkuru "ZZ" s návazným rozeskakováním. Osudnou se jim stala poslední překážka, o kterou Mia lehce zavadila a na stojanech se neudržela. Nakonec i tak z toho bylo ale krásné 6.místo.

 

        

 

      

 
 
2014
 
30.9.2014 - Konec září už se nachýlil a my jsme naše koně opět prezentovali na parkurových závodech pořádaných ve Lhotě u Konice, odkud pochází Lady, a v Přerově. Na Lhotu jela jen Lady s Barčou, jelikož je to kapánek dál, za to výsledky v parkuru do 50cm byly nádherné. Barča si vybojovala 1.místo a Lady místo 2. Do Přerova už jsme dovezli všech 6 koní. V Parkuru do 50cm startovali všechny dvojice ve složení Mára - Jarča (její první životní závod a na výbornou), Sandy - Agáta, Jura - Agáta, Kája, Barča - Sabča, Lady - Mája a Mia s Danem. Každý se moc snažil, konkurence byla obrovská a nelepšího umístění dosáhli právě Mia s Danem, která obsadila 4. místo a Lady s Májou 7. místo ve třicetihlavém startovním poli. Teď už nás čekají jen nějaké Hubertky a ještě jedna Sobota u koní pořádaná 4.10. 2014.


28.8.2014 - Blíží se konec prázdnin a naši koníci s jezdci si připsali další dvě účasti na hobby závodech v Doloplazech a Polkovicích. V prvně jmenovaných zazářila Barča se Sabčou. Získala krásné třetí místo v parkuru do 50 cm mezi cca 20 startujícími. A v Polkovicích naopak Jurášek s Kájou, který se umístil na sedmém místě v téže výšce překážek. Do Polkovic jsme mimo stálou dvojici Jura, Bára, vytáhli i Sandy s Lady. Sandynka šla padesátku s Agátkou moc pěkně, ovšem bez umístění a tak stejně zajela svůj parkur do 70cm s Jurou, kde se jim stala osudnou poslední překážka a moc šikmý nájezd, takže inkasovali 4 trestné body.. To byla strašně velká škoda, protože by se dostali na bednu. Lady startovala v obou nejmenších parkurech s Májou a Terkou, kde v obou případech se vyskytla nějaká ta chybka, ale my byli šťastní i tak, protože nakládání Ladynky zpět nám trvalo pár minutek.  A kde nás spatříte příště? Nechte se překvapit...

23.7.2014 - Od poslední novinky zde na stránkách jsme se zúčastnili mnoha akcí. Především skokových závodů v Polkovicích, Doloplazech nebo v Grygově či Drahlově. Samozřejmě jsme nechyběli ani na majetínské Neckiádě, kde jsme jako každoročně vozili děti na koních. A v neposlední řadě už máme za sebou úspěšně zvládnutý Víkendový pobyt.

V Polkovicích jsme startovali se 4 koňmi. Markýza - Zuzka, Barča - Sabča, Jura - Kája, Mia - Dan. Z naší ekipy zářil nejvíce Jura s Kájou, kdy si přivlastnil krásné 4. místo. Zbytek výsledků si můžete prohlédnout zde www.zocjf.cz/wp-content/uploads/2014/02/503_Parkur_do_50cm.pdf www.zocjf.cz/wp-content/uploads/2014/02/503-Parkur_do_70cm.pdf

Další závody se konaly týden po Polkovicích v Doloplazech, kde se nám to moc líbí a bylo to i vidět. Do první desítky jsme se v parkuru do 50 cm vtěsnaly hned dvě, Jura s Kájou a Barča se mnou, což v tak vysokém počtu startujících nás velice potěšilo. Barča si odvezla 5. místo a Jura 7. (doufám, že si pamatuju dobře, kdyžtak mě opravte).

Následoval Grygov, kde jsme stálými účastníky, ale letošní první a zatím to vypadá, že i poslední tamní závody byly totální propadák, kdy naše děcka opakovaně mokly a mokly, takže se rozhodlo vzdát účast a utíkat, co nejrychleji domů do sucha.

Čtvrtou účast jsme si zapsali v Drahlově, kde už druhým rokem byla totální hvězdou Barča. Již vloni si odvezla odtud první místa. Letos si sice vyskákala "jen" dvě 2. místa v parkurech do 50 cm a do 70 cm, ale porazili holky velké koně a další výborné poníky a to si zaslouží potlesk.

Polkovice podruhé absolvoval jen Dan s Miou. Startoval v parkurech ZZ, kde políbil zem hned před první překážkou a v ZM, které přecházel až do poslední překážky na výbornou. Bohužel Mie nevyšel krok a přidupla si a se svým skokovým stylem, ala kozenka, shodila. I tak ale byla naprosto úžasná, na to, jaký je doma závislák na ostatních koních. Výsledky: www.zocjf.cz/wp-content/uploads/2014/02/712-v-ZZ.pdf a www.zocjf.cz/wp-content/uploads/2014/02/712-v-ZM.pdf.

 

2013

 

14.10.2013 - Minulou neděli jste u nás mohly navštívit naše domácí mini závody s názvem Přehlídka mladých jezdců v pparkurovém skákání, které jsme udělali pro naše členy z důvodu neustálého rušení závodů, na které jsme chtěli vyrazit a taky, aby si i ti nejmenší mohli vyzkoušet závodní atmosféru a jak to na takových akcích chodí. Nemalou součástí tohoto dění bylo i vybírané vstupné v podobě víček od pet lahví, které sbíráme na podporu pro Lukáška Kameníčka z Olomouce. Startovalo se celkem v 5 soutěžích, od nejmenších křížků, ve kterých se mohli zúčastnit i rodiče, až po větší kolmáky do výšky 70cm. Každý zúčastněný si odnesl nějakou tu maličkost jako upomínku, díky sponzorům, kterým nesmírně děkujeme!

 Výsledky:

Křížkový parkur s vodičem

1. Julča Charvátová - Sunshine

2. Verča Vávrová - Bára

3. Jarča Glauderová - Markýza

 

Křížkový parkur rodiče s vodičem

1. Vlaďka Gregůrková - Lady

2. Markéta Malá - Jurášek

3. Jana Rotreklová - Jurášek

 

Křížkový parkur bez vodiče

1. Kája Malá - Jurášek

2. Sabča Bukvová - Bára

3. Agáta Rotreklová - Jurášek

4. Agáta Rotreklová - Sunshine

5. Natka Charvátová - Markýza

 

Parkur do 60cm

1. Sabča Bukvová - Bára

2. Kája Malá - Jurášek

3. Zuza Kučová - Markýza

4. Máruška Hrazdirová - Lady

 

Parkur do 70cm

1. Maruška Hrazdirová - Lady

2. Terka Kopecká - Lady

3. Dan Gregůrek - Lady

Na závěr bych chtěla všem zúčastněným ještě jednou pogratulovat!

 

12.9.2013 -  Holky se 31.8.2013 zúčastnily závodů v Radkové Lhotě a přišla mi pod ruku pěkná krátká reportáž z tohoto dne, na kterou je možné se podívat na tomto odkaze www.tvprerov.cz/index.php/udalosti/rok-2013/zari . Od času 11:30 můžete na okamžik zahlédnout Sabču s Barčou. Nutno podotknout, že Barča s oběma svými jezdkyněmi (Sabča - křížkový parkur. Míša - Dvoufázové 50 - 60 pony) obsadila první příčku. Lady, která jela jako jediná její stájová kolegyně se bohužel s Terkou (4tr.b. - Dvoufázové 50 - 60cm) ani Maruškou (0tr.b. - Kříkový parkur) neumístila.

 

22.8.2013 - V pondělí nás navštívil náš pan kovář. Kovali se pouze dva koně, Sandy s Jurou. Sandy dostala nalepené podkůvky na zadní nožky a Jurášek pěkné měkoučké podložky pod podkovy na přední.

             

Tento víkend jsme měli v plánu zajet do Grygova na Hobby parkury, ale bohužel je pořadatelé z technických důvodů museli zrušit.

6.8.2013 - Velký skorotýdenní tábor máme úšpěšně za sebou.. Myslím, že je na místě, si poklepat za nás všechny na rameno, co se na této akci podíleli. Jsme jedničky! Už nás čeká jen třídenní Výcvikový víkend tento víkend a tímto budeme mít zas sebou letošní tábory. Děkujeme konkrétně kuchyni za úžasně připravovaná jídla, vedoucím kolistům a samozřejmě i Vám účastníkům,

 

Omlouvám se, že tam děcka nejste všichni, ale jinou fotečku nemám, kde je Vás tolik, tak aspoň pro ilustraci.

bez Vás by to nešlo.. A já osobně bych ještě chtěla poděkovat "mému týmu" u koní. Byly jste děcka dobří!

Za chrastem se nám ukrývá ještě Kája a za Jurovou hlavou Zuza, sic nejdou vidět, ale jsme tam skoro všichni. Andrejka pózuje na druhé straně splavu.

29.7.2013 - Opět jsme prožili 2 procestované víkendy. Minulou neděli jsme se zúčastnili s poničkami Barčou a Sandy Zahradní slavnosti na Ornitologické stanici Ornis v Přerově, kde jsme vozili ty nejmenší účastníky.

Barča po příjezdu..

Sandy v akci..

Včera jsme se ocitli na Hobby parkurech pořádaných na Mariánově. Ač bylo úmorné vedro, závody byly fajn, příjemné prostředí i pořadatelé. Na cestu se opět vydali Barča s Míšou a Fanta s Danem. Oba startovali v Paruru do 70cm, rozděleného do kategorií pony a velcí koně. Bára měla menší problémy s překážkou číslo 3. Něco se jí tam nezamlouvalo a tak se před ní Mišce po obě kola trošku zasekla. I přesto ale parkury dojela, bohužel, v horším čase bez shození překážky. Bylo z toho 6.místo a hezká medailička. Dan s Fantou nastupoval jako 9. účastník ze 14 startujících. Zajel bezchybný parkur, který obsahoval pár akrobatických prvků. Nějak se mu nedařilo Fantu navést správně ke skokům, ale kobča se zase projevila jako bojovník s velkým srdcem a ze všech těch menších šlamastyk Danovi pomohla a donesla ho k celkovému 5.místu v čase 57 sec + nějaké drobné. Nyní nás čeká táborový týden, pak táborový víkend a nějaký ten závod asi až ke konci prázdnin.

 

Barča

8.7.2013 -  Máme za sebou náročný víkend. V sobotu jsme byli s koňmi vozit na již tradiční Majetínské Neckiádě, kde účast ježdění chtivých dětí byla hojná, a neděle byla ve znamení závodění. Opět jsme vyrazili po kopytě do nedalekého Grygova. Po cestě nás ale přepadaly obavy, zda vůbec dorazíme celí, protože tolik hovad, co se s námi táhlo od Piskáče nikdo pohromadě snad neviděl. Obtížnou cestu jsme přežili a dorazili na místo konání v pořádku. Do prvního parkuru, Křížkového, nastupovala jen Sandy s Míšou, kteří si vyjeli krásné 2.místo. V Parkuru do 60cm bylo již početnější zastoupení naší stájí. První jel Dan s Fantou v čase 53sec, kdy limitovaný čas byl stanoven na 50sec. Hned druhá v pořadí odstartovala Lady s Natkou. Bohužel měly spolu menší neshody, tak jejich vystoupení nebylo tak úspěšné jako v minule. Někde uprostřed startovního pole zajel svoje parkury Jurášek se Sabčou a s Kájou. Sabča nasadila dravé tempo a šli čistě, ale i přesto jejich výkon nestačil na první pětku. Kája s Jurou vyrobila chybu na předposlední překážce a tak dostala 4tr.b. za uzavřený kruh a čas. Barča s Míšou šla krásně až do poslední překážky, kde ji překvapil pan fotograf, po čemž své konto taktéž zatížily 4 tr.b. za uzavřený kruh. Tato chyba zamrzela snad nejvíce, protože kdyby nenastala, Barča by si domů vezla mašličku za první místo. Nevadí, i tak zůstal první flek doma. Fanta s Danem udrželi svou vedoucí pozici až do posledního startujícího. Do parkuru do 70cm na jedno rozeskakování už nastupovaly jen Fanta s Danem a Barča s Míšou. Obě kobče šli základní kolo čistě a obě se se po sobě opičili a s rozeskakování jednou shodily. Barča málo skrčila zadní nožky na kolmáku. Fanta shodila poslední oxer, ale jelikož měla dostačující čas, odvezli si s Danem domů ještě mašličku za páté místo. Teď máme s koníky chvilku odpočinku, kdy se budem courat po venku nebo se koupat v rybníce. Dokud nebudou až 28.7.2013 závody na Mariánově, kam se chystáme.

Fotky můžete shlédnout na :

   

1.7.2013 - S prvním prázdninovým dnem Vám přináším malinkou "reportáž" ze sobotního závodního dne v nedalekém Drahlově. Jelikož mám moc hodného a ochotného tatínka, bylo nám umožněno svést se autem a tím pádem vzít všechny koně. Naše startovní dvojice vypadali takto:

Markýza - Zuzka Kučová (Křížkový parkur)

Sunshine - Miša Sejkorová (Křížkový parkur)

Jurášek - Kája Malá (Křížkový parkur)

Jurášek - Sabča Bukvová (Parkur 60-70cm)

Bára - Miša Sejkorová (Parkur 60-70)

Lady - Natka Zaoralová (Křížkový parkur)

Lady - Miša Sejkorová (Parkur 60-70cm)

Fanta - Dan Gregůrek (Parkur 60-70cm)

Fanta - Dan Gregůrek (Dvoufázové skákání 70-80cm)

Koně nám nastoupili až nečekaně dobře, samozřejmě na jednu "malou" výjimku, i tak jsme se ale dostali do časového skluzu a s poslední várkou jsme dorazili, když už byl Křížkový parkur odjetý. Takže na nějaké moc velké opracovávání to z pohledu Barči nebylo a hned nastupovala na start a to ještě jako první. To ale předbíhám. V křížkovém parkuru jsme měli pěkné šance se umístit a tak se i stalo, ikdyž nám bohužel první dvě příčky o chlup unikly. Na 3. pozici se umístila Natka s Lady, 4. místo patřilo Mišce se Sandy (Sandy šla své první životní závody!) a na 5. příčku se vyšplhal Jura s Kájou. Nejlepší hřeb odpoledne přišel po Křížkovém parkuru v podobě následující soutěže. Jak jsem již předeslala Barča startovala s Míšou jako první a s Lady na konci startovního pole. Mezi obě kobyly se ještě vlezl na startku Dan s Fantou, který bohužel šel za jednu chybu, po šišatém nájezdu. Tato soutěž byla na limitovaný čas, což dobře vyrovná šance všech účastníků a i ti menší koně mají šanci na úspěch. Míše s oběma kobčami silně přálo štěstí. S Lady si dojela pro 2. místo a s Barčou pro příčku 1.. Nutno podotknout, že Barča celý parkur zajela s chybějící podkovou na přední noze, čehož jsme si bohužel nikdo nevšiml. Obě vedoucí příčky nás těší ještě o to více, že startovní listina čítala 16 koní, přičemž Barča byla nejmenší účastník na startě!  Jurášek se Sabčou šli parkur pěkně, čistě a myslím si, že i docela v rychlém tempu. Jen to asi Sabča podcenila a Jura chtěl prchnout na opracoviště ke koním, tak musela udělat uzavřený kruh. Tím pádem už ten čas byl horší. Jako poslední parkur, ve kterém startoval náš kůň, bylo Dvoufázové skákání. Dan s Fantou startoval třetí. První fázi přešli čistě s chvilkami světlými i horšími, kdy se Fantě nechtělo moc zpomalit. Bohužel na první překážce v druhé fázi přišlo lehké klepnutí a jejich konto bylo zatíženo 4 trestnými body. Tato chybka zamrzela dvojnásob, když jsme na konci soutěže věděli, že čas měli nejlepší. Jak se říká, chybami se člověk učí a i horší zkušenost je zkušenost. Z celkového pohledu to byly vydařené závody. Krásné počasí, dobrý terén, počet koní akorát, organizátoři příjemní a doma mašličky a poháry za 1.,2.,3.,4.,5. místo!

Fotky naleznete na kopytak.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_parkur_-_Drahlov_29.6.2013/  a zblina.rajce.idnes.cz/Hobby_zavody_Drahlov_29.6.2013/ .

 

 

 

18.6.2013 - V neděli 16.6.2013 naši koníci s jezdci opět vyrazili do Radkové Lhoty utkat se o kovy nejcennější v kategoriích Křížkových parkurů a Dvoufázového skákání 50-60cm. Na závody se vyrazilo ve složení Lady - Mája, Míša; Jura - Sabča, Míša; Markýza - Míša; Fanta - Dan. Míša si s Jurou i s Márou vyjela krásná 4.místa. A další jediný čistý výkon zajela Sabča s Juráškem,jen v pomalejším čase. Ostatní startující dvojice bohužel postihly nějaké trestné body. Další závody, kterých bysme se velice rádi zúčastnili, budou v Drahlově 29.6.2013. Fotečky na http://jkgracie.rajce.idnes.cz/16.6.2013_-_Hobicka_Radkova_Lhota_-_foto_Venda_Verca/

 

 

3.6.2013 - Po propršené sobotě jsme se s koníky vydali v neděli směr Grygov na tamní letošní první jezdecké Hobby závody. Za naši stáj nás jela reprezentovat čtyřčlenná ekipa: Jurášek - Sabča, Kája; Lady - Terka, Markýza - Zuza, Fanta - Dan. Barča se Sandy se bohužel nemohli účastnit. Dohromady jsme startovali ve třech parkurech. V Křížkovém, Do 60cm a ve Dvoufázovém skákání 70/80cm. Do Křížkového parkuru nastoupila Zuzka s Márou a Terka s Lady. Zuzka ráda skáče přes křížky, tak tam bylo rozhodování jasné, do jaké soutěže se přihlásí. Terka se chtěla na svých letošních prvních závodech rozeskákat, tak zvolila tuto variantu. Obě děvčata si vedla dobře. Zuzka skončila na 3.místě. Terka obsadila příčku 2. V parkuru do 60cm startovali všichni 4. Jako první si svou trať odbyl Jurášek s Kájou a poté se Sabčou. Holky si s ním vedly pěkně, až na ty rozevláté sedy, ale tak to dopilujeme ještě, že... Vymáčkli z něj maximum a oba výsledky byly bez trestných bodů. Bohužel Juráškovi chybí rychlost a tak s Kájou dostal 2 trestné body za čas, se Sabčou 1 trestný bod. Zuzka s Márou se rozhodla až na místě, že vyzkouší i "šedesátkový" parkur a myslím si, že udělala dobře. Markýza měla dobrý den, snažila se, skákala krásně a předvedla svůj hezký skokový styl. Ovšem se jim někdy nepovedl nájezd, tak došlo k odmítnutí skoku, ale oprava vždy vyšla. Mára se Zuzkou tedy prošli celým parkurem s několika trestnými body. Dan s Fantou startoval jako předposlední. Fanta je velice ochotný skokan, baví ji to a svého jezdce vytáhne ze skoro každé jeho chyby, aniž by shodila překážku. Jen je někdy až moc rychlá a jelikož tento parkur byl na limitovaný čas 51sec, tak jsme měli trošku obavy (spíš Danova maminka), jestli se mu povede vhodné tempo. Tempo se povedlo na krásných 50,25sec, překážka nespadla ani jedna a Dan s Fantou si vyjeli krásné 2.místo. Další a poslední želízko v ohni jsmě měli v této soutěži Lady s Terkou. Terezka už byla krásně navnaděná z první soutěže a povedla se i další. Lady šlapala moc hezky, Terka seděla moc hezky, snažila se jí odpočítávat odskoky, zkracovala, prodlužovala, jak to situace vyžadovala. Celkově zajeli moc pěkný parkur za čas o nějaký ten chloupek dál od limitovaného času než první dva jezdci a tak na ně zbyla krásná bronzová příčka. Poslední soutěží, které se naše stáj účastnila, bylo Dvoufázové skákání 70/80cm. Přihlásil se do ní pouze Dan s Fantou. Opět startovali v druhé půlce startovní listiny. První fáze se jim povedla pěkně. V druhé fázi již přišli trošičku ostřejší obraty, kterým Dan mohl předejít, ale Fanta ukázala, že je opravdu skokan srdcem i duší a Danovi pomohla a překonala všechny 4 překážky druhé fáze bez chyby a dokonce i v nejrychlejším čase 23sec, takže jsme se radovali z 1.pozice. Bylo moc pěkné se celý závodní den dívat, jak naši koně cválají čestná kola v popředí. Všem našim "děckám" gratuluju a už se všichni určitě moc těšíme na další závody.

Fotografie můžete shlédnout na arzeny.rajce.idnes.cz/Hobby_Grygov_2.6.2013 

 

28.5.2013 - Dneska jsme byli s koníkama na procházce do Krčmaně, tak tady máte jednu momentku.

18.6.2013 - V neděli 16.6.2013 naši koníci s jezdci opět vyrazili do Radkové Lhoty utkat se o kovy nejcennější v kategoriích Křížkových parkurů a Dvoufázového skákání 50-60cm. Na závody se vyrazilo ve složení Lady - Mája, Míša; Jura - Sabča, Míša; Markýza - Míša; Fanta - Dan. Míša si s Jurou i s Márou vyjela krásná 4.místa. A další jediný čistý výkon zajela Sabča s Juráškem,jen v pomalejším čase. Ostatní startující dvojice bohužel postihly nějaké trestné body. Další závody, kterých bysme se velice rádi zúčastnili, budou v Drahlově 29.6.2013. Fotečky na http://jkgracie.rajce.idnes.cz/16.6.2013_-_Hobicka_Radkova_Lhota_-_foto_Venda_Verca/

 


18.5. 2013 se u nás konal již tradiční Dětský den, který je pojat v duchu dětských her a vození se na koních. Letos jsme náš program obohatili ještě o vystoupení tanečníků ze skupiny Lola's dance, kterým samozřejmě děkujeme, a dalším přídavkem od našich členů. Ti zajeli ukázku parkuru, kde se představili Dan Gregůrek s Fantou, Kája Malá s Jurou, Mája Hrazdirová s Lady, Zuzka Kučová s Márou a host Vendula Rokytová s Nisanem, a ukázku základních jízdárenských prvků na hudbu, kterou předvedli Míša Sejkorová s Márou a Terka Kopecká s Lady. Samozřejmě ani nechyběla soutěž o nejhezčího koně, kterou tentokrát vyhrála Sandy a "až" na druhém  místě se umístil Jura společně s Lady. Počasí nám přálo, vše klapalo bez větších problémů a celkově si myslím, že to byla velice vydařená akce. Na závěr bych chtěla jménem O.S. Koník dětem i dospělým pro radost poděkovat všem sponzorům, všem úžasným lidem, kteří jsou tak ochotní a jdou do pořádání takovéto akce s námi, a v neposlední řadě našim čtyřnohým přátělům, bez kterých by nemohl být zlatý hřeb "odpoledne". Takže DĚKUJEME!

 

5.5.2013 - První výjezd na závody pořádané stájemi v blízkém okolí máme zdárně za sebou. Vyšly nám tak 50 na 50. Máru chytly zase její hysterické úprky na opracoviště a Juráška hřebčí chování a též se mu moc nechtělo do cíle. Nakonec ale oba svůj parkur překonali bez chyb. Bohužel v pomalejším čase. Barča s Fantou se ovšem leskli v celé své parádě a obě si vybojovali 1.místa. Barča vyhrála křížkový parkur pro pony, kde byla Fanta diskvalifikovaná. Fanta zvítěla v parkuru do 60cm, kde Barča šla s jednou chybou. Další závody čekají  naše koně a jezdce v Doloplazech 11.5.2013.

     

Mára se Zuzkou

Fanta s Danem

Kája s Jurou

Barča s Míšou

Sabča s Jurou

 


25.4.2013 - Minulý pátek jsme si dovezli nového koníka. Plnokrevnou kobylku Fantu.

 

 

 

2012

 

7.11.2012 - Pro třetí zářez jsme si vyrazili tak jako loni do Penčic. Počasí už bylo mírně chladnější. Přibrali jsme s sebou i Míšu Hanzlíkovou s Fabčou. Na Penčického Huberta se sešlo cca 40 koníků s pár povozy, takže to byla docela mela. Trasa vedla přes lesy, pole, silnice, potoky. V tempu klusovém i cvalovém s přírodními skoky. Některé jsme letos i úspěšně přeskákali. Na našich koních jela ta, řekla bych, nebojácnější, zkušenější, skupina, čili Dan, Míša, Natka a já. Vyjížďka trvala asi 1,5 hodiny za vedení plnokrevného koníka, kde paní jaksi nevím, jestli nevěděla či nedbala, že nemá polovinu lotu, kteří nestačili tempu. Příště by asi bylo vhodnější při takovém počtu koní udělat loty dva. I přesto ale trasa byla hezká. Odpoledne se jel hon na lišku, barely a mini maxi. My se neúčastnili ničeho, jelikož jsme toho my i koně měli plné kecky a ještě některé z nás čekala cesta domů. Děkujem za možnost účastnit se takových hezkých akcí a samozřejmě Liborovi za rozvoz koní. 

 

http://misa167.rajce.idnes.cz/HUBERT_Pencice_3-11-2012/

 

7.11.2012 - Letošní druhý Hubert v pořadí, kterého jsme se zúčastnili, se konal v Drahlově. Ráno jsme museli vyrazit už o půl osmé, abysme stihli dorazit na 10, ale klubalo se krásné slunečné počasí, tak jsme si užili hezkou ranní vyjížďku. Vzali jsme s sebou všechny naše koníky v sedlech se Zuzkou, Terkou, Andrejkou a se mnou. Na místě jsme byli jako vždy první. Koní z okolí se ale nakonec sešlo kolem 25-ti. Původně se měl lot rozdělit na skokový a pomalejší. Pořadatelé ovšem ku zklamání naší Andrejky asi nějak pozapomněli a tak jsme celou 2,5 hodinovou vyjížďku absolvovali všichni pohromadě. Byla výhradně klusová, kdo chtěl skákal. Poslední kopeček jsme si ovšem nemohli odpustit a hezky jsme jej vycválali. Odpoledne následovali soutěže jako hon na lišku, židličková, ve které zazářila naše Zuzka s Márou a parkury. Těch se děcka taky účastnili, ale moc se nedařilo. Po soutěžích jsme Juru s Márou naložili do vozíku a Barča s Lady šlapali domů po svých. Únava byla za celý den veliká, ale byl to nádherný Hubert.

 

19.10.2012 - Dobrý den všem. Jak jistě víte, máme za s sebou poslední závod Šampionátu v Grygově. Stále jsem čekala, že se na grygovských stránkách objeví výsledkové listiny, abych to měla správně, ale nic se neděje. Tento závod byl spojen i se slavnostním ukončení závodní sezóny, Hubertem. Děti s koníkama startovali hlavně v křížkovém parkuru, který Katka sponzorovala věcnými cenami. Vyhrál ho Dan s půjčeným koníkem od Míši Hanzlíkové, kobylkou klusáka Fabií Ves. V parkuru do 70cm jsme se umístili s Danem na Lady a já s Barčou na 4. a 5. místě. Toto mi vyneslo 2 body do celkového hodnocení, což bohužel znamenalo, že jsme se s Miškou ocitli na stejném místě a museli jsme jet rozeskakování. To se mi ani za mák nelibílo, ani mi to nepřipadlo fér. Výsledkem bylo mé celkové 4. místo, Miščino 5. (obě s Barčou). Hubert byl jinak povedený, sic náročnější než loni, ale pěkný. Hezky jsme zakončili sezónu 2012 v Grygově, takže myslím, že je na místě poděkování majitelkám koní, rodičům, všem našim přátelům, bez kterých by O.S. nemohlo fungovat a my nemohli vyjet na žádné závody.

 

 


20.9.2012 - Výsledky ze závodů 9.9.2012 v Grygově:

Markýza - Míša Sejkorová : Křížkový parkur 2. místo; čas 50,63

 

Markýza - Zuzka Kučová: Křížkový parkur 7.místo; 4 tr.b.; čas 81,01

 

Bára - Míša Sejkorová: Parkur do 70cm 14.místo; 2 tr.b.; čas 63,48

 

Bára - Lucka Stavělová: Parkur do 70cm 8.místo; čas 56,21

 

Lady - Terka Kopecká: Parkur do 70cm 16.místo; 6tr.b.; čas 64,63

 

Lady - Dan Gregůrek: Parkur do 70cm 19.místo; 8tr.b.; čas 70,65

 

Jurášek - Dan Gregůrek; Křížkový parkur 5.místo; čas 56,07

Další závody v Grygově a letos i poslední se konají 6.10.2012. Budou pojaty jako finále celoročního šampionátu a zároveň jako Hubertova jízda. Celkově si stojíme takto: Míša s Barčou na 3.místě, Já s Barčou na místě 4., Dan s Jurou na 5.místě. Spolu s námi tato místa okupují i jiní jezdci se svými koňmi, takže budeme muset podstoupit rozeskakování. Koňouchy na to musíme řádně připravit, aby nám vystačili se silami a snad se nám povede alespoň jedno místečko obhájit. A tímto je naše sportovní sezóna u konce a začínají Huberty, na které se už moc těšíme. Jisté jsou zatím 3.11.2012 Penčice a 20.10.2012 Drahlov, dále se uvidí.

21.8.2012 - Máme po táborech a tak jsme s koníkama zase vyrazili na závody do Grygova, které se konaly v sobotu. Den nám začal krásně slunečně, ale fakt jen začal. Pak už to bylo až úmorné. Ale koníci teplo zvládli výborně. Startovali jsme zase jen s kobylkama, protože Jura je stále ještě indisponován. Mára jela se Zuzkou křížkový parkur a parkur do 60cm. V křížkovém parkuru obsadila 5.místo. V šedesátce se holky bohužel zase nevyhnuli odmítnutím. S Lady startovala Terka a Míša. Ladynka jaksi neměla svůj den a tak si na konto s oběma posbírala pár odmítnutí, ale obě se snažily parkur dokončit a povedlo se za vydatné podpory majitelek. Barča soutěžila opět v šedesátkovém parkuru. S Míšou jela jako první, se mnou startovní pole skoro uzavírala. Oba parkury se jí povedly za 4 trestné body, díky chybám jezdkyň. Miška ji na poslední skok navedla moc ostře a Barča si nevěřila, že skočí, tak vyhla. Nám se stal úplně banální problém. Já chtěla, aby už skočila, ale Barča si ještě udělala před třetí překážkou malej krůček a jelikož to byl oxer, tak zavadila zadníma o břevno, ale i tak jsme dojeli ve vynikajícím čase 56sec, bohužel se 4 trestnými body, a získali jsme spolu 5.místo a domů jsme si konečně dovezli mašličku. Jsem na ni moc pyšná, po celou dobu se chovala slušně, byla ochotná, překonala svůj strach z bubáků a dovoluji si říct, že momentálně je stájová jednička! Takže závody se povedly tak 50 na 50. Udělali jsme si jen dámskou jízdu a holkám samozřejmě moc děkujeme za ochotu a podporu. Další závodní den v Grygově nás čeká 9.9.2012. A dále budeme s děvčaty domlouvat zářijové termíny jezdeckých Sobot u koní, zájemci se mohou hlásit již nyní na Katčiným telu 604 286 077.

 

14.7.2012 - Dneska jsme se po delší odlmce účastnili grygovských závodů.  Minule bylo psí počasí, tak jsme to zabalili. Dnes ale bylo obstojně a tak jsme vyrazili pro další zkušenosti. Jelikož je Jurášek stále indisponován, tak nám dělal jenom garde. A naše "barvy" hájili jen holky. Na Lady jeli Dan s Terkou, na Markýze Zuzka s Míšou a na Barči Míša a já. Kromě Zuzky jsme všichni jeli Stupňovanou obtížnosti do 60cm. V křížkovém parkuru se proti Zuzce na start postavilo dalších 9 koní. Markýza si ale bohužel opět postavila hlavu a hned na první překážce udělala 2 neposlušnosti. Pak ji to přešlo a pár překážek přešla, ale v půlce parkuru spolu holky vyrobili ještě jednu neposlušnost a byla na světě diskvalifikace. V šedesátce bylo na startě nevěřícných 18 jezdců. To jsem v Grygově ještě nezažila. Ale čím víc, tím líp. Opracování koní bylo rozděleno na dvě skupiny, čehož si vážně cením, rozumné gesto. Jako třetí na start nastupovala Mára s Míšou. Markýze opět přecvaklo na mód "nespolupracuji" a bohužel hned v první polovině parkuru si obstarala neposlušnosti. Ovšem závěr patří mistrům a Mára předvedla, že i metr vysoký poník má styl a umí zajít čiště, pokud však chce, v čemž bývá někdy problém. Dál se z naší stáje představila Lady nejprve s Terkou a poté s Danem. Terka zvolila klidnější tempo, Dan naopak svižnější. Oba si vedli dobře. Terka bez trestných bodů. Nešťastný Daneček si sám vyrobil chybu na 6. překážce a musel uzavřít kruh, ale jinak kobyla poslouchala a byla ochotná, což je pro nás úspěch. 14. človíček na startu byla moje maličkost. Barča profesionálně, bezchybně, čistě, stylově (jak to jen na poníka jde), klidně, uvolněně, suprově v čase 52sec. Velká spokojenost. Míša s Baroušem startovala jako náš poslední zástupce. K tomuto výkonu není co dodat, opět čistě. Jen bohužel v maličko pomalejším čase, když si Barča chtěla, po pár letech, vyhodit z kopýtka ještě před cílem. Zhodnotila bych dnešní den jako docela vydařený. Samozřejmě děkujeme naší Katušce a Andrejce, maminkám, tátovi a já ještě osobně Davčovi za podržení Báry . Příští závody jsou naplánovány na 18.8.2012. Budeme se těšit a třeba se nám konečně podaří ukořistit nějaká ta mašlička.

 

 

28.5.2012 - Další víkend za námi a s ním i další akce. V sobotu jsme se účastnili majetínského kácení máje jako předvoj průvodu přes ves. Vybrali jsme na to Barču s Lady, na kterých jela Andrejka a já. Holky jsme pořádně vyfešákovali, zapletli hříy a ocasy a vyrazili jsme na cestu. Ke kašně jsme došli s docela velkým předstihem, tak jsme se zapíchli na trávě a kobylky si zvykali na ten humbuk okolo. Lady byla trošku vyšášená, ale nechala se ukonejšit a zvládnout. Po hodině pasení a čekání, až na nás přijde řada, jsme se dočkali a jali jsme zaujmout místo na čele průvodu. Holky to chtěli vzít tempem jako na Velké pardubické a tak jsme je museli docela hodně držet, hlavně Lady. Ale jakmile jsme se rozešli, tak se Barča uklidnila a jen se sem tam otočila za sebe, aby okoukla situaci a dál pokračovala s vědomím, že za ní jde kravál jak na malém stadionu. Udělala mi velkou radost, chovala se jako starý profesionál. Lady byla taktéž za pochodu docela ok. Bod zlomu nastal až skoro na konci štreky, kdy jsme zastavili pod rozhlasem, který zrovna v tu chvíli zaburácel. Tak jen malinko zazmatkovala, ale pokračovala dál se vší hrdostí. Kobče se nesli jako na přehlídce, vše zvládli, tak třeba příští rok to zopakujem. Máme krásné fotečky, které hned vyvěsíme, jakmile se nám dostanou do rukou.

 

25.5.2012 - Dětský den máme úspěšně za sebou. Počasí nám přálo, tak se nebylo co divit té hojné návštěvnosti lidí. Akce měla začínat ve dvě hodiny odpoledne. Ovšem naše dárky pro děti byli fuč během 10 minut, tombola během 15 minut, takže ve 14:15 už nebylo všehovšudy nic. Kdo pozdě přišel, měl smůlu. Ale nezoufejte, příští rok se budeme snažit uskutečnit tuto akci znovu, tak už budete poučení, že je lepší přijít opravdu dříve. Na programu dne jsme měli nachystané hry pro děti, které vedli naši malí pomocníci, vození se na koních, což vedli už větší pomocníci, vystoupení O.S. Mapaj, které zahrnovalo i pejska, z něhož děti byli nadšené a na závěr měli naši skokani předvést své znalosti a um v parkurovém skákání. Bohužel jediný Jurášek s Danem přešel parkur bez problémů. Kobylkám se bohužel nějak nechtělo, tak diváci aspoň mohli vidět, že jízda na koni není vůbec jednoduchá záležitost. Samozřejmostí bylo občerstvení, na které měly děti nárok na lístek zdarma. Pro rodiče bylo k dispozici vychlazené pivečko a něco k zakousnutí k tomu. Takže každý si přišel na své. Akce se nakonec vydařila velmi pěkně a tak bysme samozřejmě chtěli poděkovat všem, kdo se podíleli na její organizaci a jednotlivě všem sponzorům. Nebudu je vyjmenovávat, jelikož bych určitě na někoho zapoměla a to bych nechtěla. Příští rok se snad povede stejně úspěšná nebo ještě lepší akcička.

 

14.5.2012 - 2. skokové Hobby závody v Grygově máme úspěšně za sebou. Opět jsme se účastnili křížkového parkuru, který naše Ladynka už s přehledem vyhrála s Terkou v sedle a Mára se Zuzkou skončili na krásném 3.místě. Obě holky se moc snažili a kobče je ochotně poslouchali. Do Dvoufázového skákání 50 - 60cm byli nahlášeni Jura (Terka, Dan), Barča (Míša, já), Lady s Terkou a Mára s Miškou. Tuto soutěž zahajovala právě Míša s Márou. Všichni jsme čekali se zatajeným dechem, jestli Markýza bude ochotná pod Miškou skákat tak, docela už, vysoké překážky pro metrového poníka, ale Mára zabojovala a předvedla svůj parádní skokový styl. Do cíle si docválali s 0 na kontě a s velkou pochvalou. Další v pořadí byl Jurášek s Danem. Jura si v týdnu mírně podvrtnul nohu, tak jsme měli obavy, jestli to pro něj nebude velká zátěž. Ale naše chlazení nohy, podávání homeopatických léků a šetření ho se vyplatilo a Jurášek s Danem předvedl čistý a heroický výkon. Mezi celým parkurem dokázal cválat a v cíli ještě zrychlit. Bohužel stáli proti nám na startu rychlejší jedinci a tak se Jurášek do prvních pěti dekorovaných nevlezl. S Terezkou už nam tom byl Jura o něco hůře. Prvních 5 překážek ještě zvládl, ale na 6. Terezce odmítl poslušnost kvůli Terčiné chybě a tím pádem skončil v první fázi. S Lady se opakovala stejná situace na 6. překážce. A po 3. překážce ještě Terka spletla kurz, tak měla konto ještě zatíženo 4 trestnými body za uzavřený kruh, čili do druhé fáze taktéž nedošla. Perlou dne se stala Barča. Na opracovišti byla klidná, moc hodná a ochotná. V parkuru se jí zas trošku nechtělo do rohu k ovcím, protože pro ni je to tam prostě moc strašidelné, jak tam šustí ty stromy a potok a páska. Ale chvilku jsme tam spolu zůstali, okoukala si to a bylo po problému. Do parkuru nastupovala jako první se mnou. Před námi jsem měla možnost vidět pár opravdu rychlých parkurů. Soupeři těchto výkonů by se nemuseli bát nastoupit na start nějakého steeplechase dostihu. Samozřejmě pro mě byla priorita zajet parkur hlavně čistě. To se i povedlo, za co jsem moc šťastná. Na startu se Barča tvářila, že by jí ten den nedělalo velké potíže přidat do tempa, tak jsme to zkusili a byli jsme rychlí, ale bohužel ne dostatečně. S Míšou už se ta naše rychlost o málo zvýšila a s 0 na kontě se protlačili mezi ostatní letce na krásné 4.místo. Rozdíl těch pár kilo je tam prostě poznat. Opět mě Barča utvrdila v tom, že je prostě úžasná kobylka, pro mě úplná jednička. Příště bysme se třeba mohli vyškrábat i na pomyslné stupně vítězů pro bronzové umístění. Uvidíme, budeme si držet palce a těšit se na další závody, které by se měly konat 9.6.2012 v Grygově. Samozřejmě nesmím zapomenout na velké DÍK našim holkám za pomoc a velkou podporu.

 

23.4.2012 - V neděli jsme se s koníky zúčastnili prvního letošního závodu v Grygově. Předpověď počasí nás strašila deštivými přeháňkami, ale nakonec bylo krásně. Ráno jsme se už v 8 museli sejít ve stáji, abysme vše stihli a kolem deváté hodiny jsme vyrazili na cestu do Grygova. Tam jsme nepřijeli první, jak bývá naším zvykem, tak jsme většina nás prohráli sázky. Katka s Andrejkou přihlásili Lady s Terkou a Máru se Zuzkou do křížkového parkuru, který se jel jako první. Do parkuru do 60cm byli přihlášeni všichni naši koně, Jura - Dan, Terka, Bára - Míša, Lucka, Mára - Míša, Lady - Terka. Jakmile jsme se dostali na startovní listinu, jeli jsme omrknout opracoviště. To bylo po vydatném večerním dešti docelo podmáčené a klouzalo a mně osobně se na něm moc dobře nejezdilo, tak o to víc jsem se těšila na opracování do parkuru, kde ta travička bylo o 100% lepší. No a jak, že jsme to vůbec dopadli? Ladynka s Terezkou si odnesli nejlepší umístění dne z našich koní. Vyjeli si krásné 2. místo v křížkovém parkuru. Lady se chovala jako velký profesionál a na slavnostním defilé se nesla jako pyšný páv. Máře se Zuzkou to bohužel tak dobře nevyšlo. Zuzanka si ladně vystoupila z Mářinýho sedla, což bylo škoda, protože měli taktéž hezky našláplé na dobré umístění. Parkur i přes pád dokončila. Věřím, že příště už ho zajede na jedničku. Z parkuru do 60 cm jsme si odvezli domů 3.,4. a 5. místo. Jurášek zabodoval na plné čáře. S Danem skončil na 3. místě a s Terkou na 4. Oba zajeli moc pěkné parkury. 5. místo obsadila Barča s Míšou. Jejich parkur byl taktéž vyvedený, akorát čas byl pomalejší. Já s Baroušem jsme zinkasovali 4 trestné body za shození překážky a pak ještě nějaké za čas. Příště se snad dopracujeme k lepšímu výsledku. Za zúčastněné jezdce děkuji všem, co nám s koníky pomáhali, Katce s Andrejkou, že nám poradí, co a jak, že nám půjčují koně, že nás podporují, že v nich máme super zázemí.....

Teď o víkendu nás čeká Sobota u koní a další závody se budou konat 13.5.2012 opět v Grygově, tak do té doby něco málo potrénujeme a věřím tomu, že budeme zase o něco málo lepší.

 

 

 

2011

 

30.10.2011 - Tak nám letošní sezóna skončila. Minulou sobotu jsme s Lady a Barčou vyrazili na Huberta do Drahlova a teď v pátek jsme Hubertky završily v Penčicích. Drahlovský Hubert byl velice vydařený jak počasím, tak i jízdou. Koně byli rozdělení na dva loty, pomalejší a rychlejší. My si vybrali ten pomalejší. Jednalo se o krokovku s klusovými a cvalovými úseky (kdo, co, kde chtěl). Takže taková pohodička. Odpoledne  se v rámci Huberta ještě konali parkury, ale my se neúčastnili. Přeci jen jsme to měli trošičku z ruky od domova. Penčický Hubert byl pravým opakem toho drahlovského. Ostrý s častými cvalovými úseky, přírodními skoky, dvěma brody a lotem, který čítal 36 koní + koňské povozy. Zahájení celého dne proběhlo v doprovodu trubače s pár slovy pořadatele a pak se všichni účinkující vydali na vyjížďku dlouhou 2 hodiny. Z cca 25 skoků jsme s Barčou přešli asi 3. Pak už jsem na to kašlala, protože mnoho koní bylo docela hektických a já se mám ráda, i Barču, a nenecháme se zmrzačit, když jsme byli tak malincí, že nás velcí koně mohli převálcovat. Naopak Natka s Lady se zařadila do lotu a snažila se skákat, co se dalo. Na zpáteční cestě jsme byli nuceni přejít docela hluboký brod. Barča si asi myslela, že když se odrazí z místa, tak udělá skok delsí než byl ten potok. No ale nevyšlo to a my dopadli přímo doprostřed, tak jsme trošku namokli. Po dojetí se konaly rozběhy koní. Lady se účastnila rozběhu teplokrevných koní, kde sice nebyla první, ale ani poslední. Zpáteční cesta proběhla v pořádku a jak je zvykem, v rychlejším tempu a doma jsme byli cobydup. Katka s Andrej a Venďou to celé šlapali s námi na kole, tak holky děkujem za doprovod, za pomoc, za vše! Teď už koníci budou jen odpočívat a sice nadále chodit pod sedlo, ale už se to nebude hrotit. Nějaké foto má Katka v mobilu, tak ho sem třeba někdy dáme, když se zadaří.

 

 

12.10.2011

A jinak jsme se zúčastnili v sobotu Huberta v Grygově. Ráno to vypadalo, že ani nevyjedeme, ale  počasí se potom umoudřilo a pršet přestalo. Vyrazili jsme jako vždy v plné síle 4 koní, Lady - Natka, Jura - Dan, Bára - já, Mára - Míša. Na Hubertku se sešlo cca 17 koní, když jsme to s děckama počítali, což je pěkný počet a na pohodovou vyjížďku úplně stačí. Ta proběhla bez potíží, nikdo nespadl, nikdo se s nikým nepokopal a poničky stačili, pro ně, docela svižnému tempu. Odpoledne jsme byli s koníkama nahlášení do parkurů, křížkového a 60cm. Křížkový parkur šli všichni kromě Lady, Natky a mě + ještě další členové naší stáje. Terka s Juráškem nakonec skončili na pěkném 3. místě. Na Barči jela Magdička se mnou jako vodičem. Tady jsem asi největší fyzický výkon předvedla já, kdy mě Barča už na poslední překážku táhla, ale doběhli jsme si pro krásné 4. místo. Dále ve výsledcích mám pocit, že se někde pohyboval Dan s Jurou a Míša s Márou, okolo nějakého 6.-7. místa. A ještě bych zapomněla na Zuzku. Ta bohužel z Máry ošklivě spadla, ale k žádnému úrazu nedošlo. Ceny do tohoto parkuru věnovala naše stáj, tak jsme si aspoň nějaké přivezli zpět domů. V 60cm jsem první startovala já s Barčou. Projet okolo startérů a ovcí jsme zvládli (zasvěcení ví), projít okolo východu z kolbiště taky. To už jsme ale bohužel měli na kontě 4 trestné body. Nevím, jestli to byla moje chyba nebo proč se to stalo, každopádně stalo se. Ale naši krasojízdu zastavil až pan fotograf, který se tak pěkně "schoval" za předposlední skok a Barča - strašpytel mi odmítla poslušnost, takže další 4 trestné body. A když jsme projížděli cílem, tak už nám na kontě nabíhaly další trestné body za čas, kterých se nakonec sešlo 12. Já jsem ale spokojená, došli jsme zdraví a to je hlavní. Dan s Jurou měli, myslím, čistě za skoky, ale čas byl pomalý. Jura už měl za sebou taky 2 parkury, které celé procválal, což už je na něho úctyhodný výkon. A Miška s Márou. Holky jely krásně až do posledního skoku, který Mára odmítla skočit. Míša si už asi myslela, že je všechno v kapse, tak možná podcenila pobídku, protože opravný skok skočili bez problémů. Škoda, s touto dvojicí bysme byli hodně vysoko ve výsledcích. A to bylo z naší účasti všechno. Na cestě domů jsme krásně zmokli, ale nikdo to neomarodil a jestli vše bude tak jak má, tak se příští rok na Hubertově jízdě v Grygově potkáme znovu. Na konec bych chtěla, myslím, že za všechny, poděkovat Katce, že nám půjčila koně a za podporu a všem ostatním, co tam byli s námi. 

 

 

( Takhle lítá poník vysoký 107cm , Markýzka s Miškou )  

12.9.2011 - V neděli 11.9. jsme vyrazili na závody do Grygova ve složení Jura - Dan, Mára - Míša, Bára - já + Zuzka, která jela s vodičem křížkový parkur, kde jsme měli čas nějakých 71 sekund. Docela dobré na to, že vodič (já) nemá nic naběháno a naskákáno . Juráškův čas si bohužel nepamatuju, ale taktéž dokončil celý parkur bez zhození a poslušně s vítězným řehtáním, jak se nám chlubil, že to zvládl. A to nejlepší nakonec. Markýza zajela s Míšou svůj první životní parkur čistě, bez jakékoliv neposlušnosti a v nejlepším čase 51 sekund. Byla nejmenší koník v celém startovním poli, kde stála proti poníkům plemene ČSP či Hafling. Takže Miško a Máro velká gratulace!

Další soutěž, které jsme se účastnili, byla parkur do 60 cm. V této soutěži bylo složení koní a jezdců stejné až na to, že jsem jela na Barči já. Mišce v této soutěži, bohužel, Mára odmítla skočit první překážku, z čehož plynula diskvalifikace. Jinak celý parkur prošla dobře s krásným skokovým projevem a hezky v tempu. Jurášek s Danem tuto soutěž dokončili za 2 trestné body za čas. Jura už byl docela unavený a tak nechtěl celým parkurem cválat, ale i tak to byl moc pěkný výkon. S Barčou jsme taktéž skončili se 2 trestnými body v čase 68 s. Mohlo to být lepší, ale Barča byla celá rozhrkaná, v houští se schovávalii fotografové, kterých se samozřejmě bála nebo aspoň dělala, že se jich bojí. Výsledky ještě neznám, ale startovalo 12 koní, tak si myslím že bysme mohli být do toho 10. místa, což je úspěch. Fotky se co nevidět objeví na Danově facebooku. Další a letos asi poslední akce, které se budeme s našimi koňmi účastnit, pokud budou v pořádku, bude Grygovský Hubert.

            

  Zbytek fotek na http://www.facebook.com/media/set/?set=a.251436454901576.68008.100001056701947#!/photo.php?fbid=251436468234908&set=a.251436454901576.68008.100001056701947&type=1&theater

 

24.7.2011 - Včera jsme po delší době vyrazili s poničkama na hobby závody do Doloplaz, kde mají vážně super kolbiště. Pískové kolbiště, které neklouže, není hluboké. Tak jsem si splnila sen a to takový, že jsem jela na pískovém kolbišti. Startovali jsme v soutěžích do 30 cm a 50 cm. V třicítce šla Mára s Terkou s kontem zatíženým několika uzavřenými kruhy, ale i tak si odvezla stužku za 11. místo. V  padesátce jsem nejprve jela s Barčou já a pak Dan a mezi námi Terka s Márou. Barča na opracovišti chodila pode mnou úplně úžasně. Reagovala na veškeré pobídky ochotně, dokonalý profesionál. Sem tam se samozřejmě něčeho lekla. Bez lekání by to snad ani nebyla ona, ale na to už jsem zvyklá, tak to nebylo nic překvapujícího. S Danečkem už to poslouchání bylo poněkud horší, ale na tom zapracujeme. Markýza samozřejmě opět zdrhala směrem k východu z kolbiště, ale myslím si, že to nebylo tak hrozné jako obvykle. V samotném parkuru jsem tedy já jela za 4 trestné body za shození překážky a uzavřený kruh, což bylo v první polovině parkuru, druhá byla bez chyby a dobře zajetá. Dan s Terkou nedokončili, ale snažili se. Tak jsme nasbírali zase nějaké zkušenosti a příště určitě někam opět vyrazíme.

 

 

15.6.2011 - Minulou sobotu jsme absolvovali náš letošní první výjezd s koňmi do cizího prostředí. Měli jsme nahlášenou účast na Hobby závodech v Grygově. Jeli jsme ve složení Míša - Bára, Jura - Dan, Lady - já (Lucka). Všichni jsme se přihlásili do soutěže Dvoufázový parkur 70-80cm. Cesta tam bylo v pohodě. Po příjezdu byli koně v pohodě. Hned se samozřejmě vrhli na trávu a my jezdci čekali než se začne něco dít. Ovšem jakmile jsme nasedli na koně, že začneme opracovávat, tak se z našich milých a hodných koní stali nezvladatelný dělobuch, vyhazovací kozenka a zarputilý odmítač skákání přes překážky. Takže výsledky nebyly žádné a jediné, co jsme si vezli domů, bylo zklamání. Ale my se jen tak nevzdáme a příště někam pojedeme zase. Pokaždé není posvícení. Tak aspoň fotečka, když jsme vyjížděli.

 

 

 

2010

 

1.10.2010 - V sobotu 9.10. jsme se zúčastnili Hubertovy jízdy v Grygově podle plánu ve složení Lady - Natálka, Jurášek - Kristýnka, Markýza - Míša, Bára - Lucka (já ). Ráno byla zima a mlha tak hustá, že nebylo vidět na krok. V maštali jsme se postupně sešli všichni v časovém rozmezí 15 minut a začali jsme pucovat ty naše "nádhery" vyválené v bobkách. Po čištění nastala ještě složitější náplň práce, nás jezdců, a to se převléknout. Jen tak pro zajímavost. Kristýnčina maminka jela domů snad 3x. Nakonec jsme ale i to zvládli a mohli jsme vyrazit na 5 km dlouhou cestu do Grygova. Ta proběhla v pořádku, až na to, že Barču zase všude strašili bubáci a třeba takový zpomalovací pruh pro ni představoval velkou obludu, která jí malé poníčky. Do Grygova jsme dorazili před devátou hodinou, ale nebyli jsme tam první, jak bývá naším zvykem. Start Hubertky byl naplánován na 10. hodinu. To se trošičku opozdilo, protože se čekalo na paní Matláškovou s partnerem, kteří šli zkratkou, která nakonec byla delší než obvyklá cesta . Nakonec dorazili všichni účastníci v pořádku a vyrazilo se na trasu. Vůbec nemám ponětí, jak dlouho jsme byli na cestě, ale nám na koních to uteklo velice rychle. Trasa vedla rozmanitým terénem, na který naši koníci nejsou zvyklý, ale poprali se s tím na výbornou. Nikdo od nás nespadl a dokonce ani Markýza nepředjížděla a Míša si s ní dobře poradila, ikdyž jsem za sebou kolikrát slyšela "Kruci Máro" . Po dojezdu jsem se ptala holek, jak se jim to líbilo a vypadali nadšeně a spokojeně. Na odpoledne jsme měli koníky přihlášené do křížkového parkuru do 60cm, kde na plné čáře zabodovala Barča. Tak se mi srdce zase dmulo pýchou. Skončila na druhém místě s Natálkou a na čtvrtém místě s Terkou a ještě pátou příčku obsadila Markýza s Miškou, která konečně dokončila parkur, sice se dvěma vybočeními, ale dokončila. No a Jura. S Danem třikrát odmítl poslušnost na poslední překážce a bohužel s Kristýnkou nevím, jak dopadli. Mezitím jsem totiž krokovala Lady na opracovišti, tak jsem moc nestíhala sledovat děj na parkuru. Celkově si myslím, že to byl vydařený den a všem se moc líbil. Závěrem bych chtěla poděkovat i za holky všem, co tam s námi byli a pomáhali s držením koní. No a největší dík patří majitelce koní Katce, která nám půjčila koníky a umožnila jízdu na nich. Takže Hubertově jízdě "ZDAR" a příští rok třeba zas .

3.9.2010 - Účast na Hobby závodech v Grygově. Jeli jsme se všemi našimi koňmi kromě Soneta. Už od rána z mého pohledu ten den nebyl moc dobrý. V hlavě mi tepalo jako o závod, Barča se při čištění všelijak kroutila a dávala najevo, že se jí dnes nic moc nechce dělat. I přesto se vypucovali koně, nasedlali a vyrazilo se. Cesta byla dlouhá a pro Barču plná všelijakých bubáků. Na místo jsme dorazili opět mezi prvními, tak jsme poobědvali, koníci si dali trošku travičky na chuť a pak už jsme šli opracovávat. Opět jsem poznala další stránku "mé" milované kobylky. Chovala se jako plnokrevník před startem . Takže jsem absolutně nemusela pobízet, jen držet a kdo ji zná, tak uzná, že to je docela překvapivé. Nicméně jsem tedy docela poslušně odskákali pár křížků a oxírek na opracovišti a pak už nás pustili do kolbiště. S Bárou jsme si šli očuchat jak červenou bedýnku, tak i zelené sudy a pak si vše jednou skočili. Docela bez problémů. Jura s Márou nevím, jak na tom s opracováním byli, ale co jsem si všimla, tak Jura docela skákal a Mára je tak malá, že se v tom davu koní dočista ztrácela z dohledu. Soutěž započala a my startovali jako 4. dvojice. Příchod do kolbiště v pořádku, pozdrav rozhodčích na jedničku, nacválání super a blok před první překážkou. Tak už bylo jasné, že to ani nemusím dojiždět, ale tak pro trénink. Pak nastalo ještě jedno odmítnutí posloušnosti, kdy jsem jen o trošku méně Barču pobídla a nestačilo to na to, aby se přenesla přes překážku. Takže celkem shrnuto - dvě neposlušnosti.  To se náms talo poprvé, ale jak se přeci říká, chybami se člověk učí, tak jen musím přijít na to, kde jsem ty chyby udělala. Po mě startovala Natálka s Jurou, který opět odmítl přeskočit červenou bednu a to samé i Markýza, která si opět usmyslela, že bude z kolbiště radši utíkat, než aby přešla kurz. Vůbec jejich myšlenkové pochody nechápeme. Doma se začátečníkama skočí bez problémů cokoliv, Mára nacválává na pouhé "hop" a jakmile vyjedeme někam na závod, tak se z Báry stává ten "nejspolehlivější" kůň, který doma nejradši jen stojí . Ale my se nevzdáme a budem to pilovat, dokud ten parkur jednou nepřejdeme s koníky. Máme naplánováno, že některý víkend vyrazíme na trénink do Grygova, tak uvidíme, jaký bude náš první krok k úspěchu.

12.7.2010 - Máme za sebou náš letošní v pořadí již druhý výjezd na skokové závody. Nyní to bylo do nedaleko vzdálené obce Grygov, kde jsme se účastnili parkuru s výškou překážek do 70 cm. Jeli jsme ve složení Dan na Markýze, Natka s Jurou a já na Barči. Cesta tam byla docela dlouhá a unavná, ale zvládli jsme to a samozřejmě jak jinak, jsme byli na místě opět první. Naše soutěž měla start naplánovaný na 13:00 a tak se i stalo. Jako první z nás startoval Dan s Márou nebo spíš Mára s Danem, protože opět zlobila a nechtěla Dana poslouchat a i ho párkrát vyklopila. Daneček se ale pokaždé hrdě postavil a hned sedal zpět do sedla. Nakonec Maruška přešla celý parkur s výjimkou pár překážek jako byla například červená bedýnka nebo zelené válce. Ty se jí prostě ani za nic nelíbily. Jako čtvrtá v celkovém pořadí, ale druhá z našich jsem startovala já s Bárou. Baruška opět nezklamala a opět mě utvrdila v tom, že v ní něco je. Přešla čistě celý parkur, bez jediného zaváhání, bez nějakého náznaku, že by chtěla utéci za koňmi. Bohužel jsme se nevlezli do stanoveného času a tak jsme utržili 2 trestné body za čas, ale i tak jsem byla velmi spokojená a získali jsme další cenné zkušenosti. Jako poslední z nás na start nastoupil Jurášek s Natálkou. Do Jury jsme všichni vkládali větší naděje, než co z něj nakonec vylezlo. Od začátku opracovávání Natálku zlobil, nechtěl skákat, nechtěl cválat. No Natka s ním měla plné ruce práce. Ale tak musíme brát v potaz, že to byl Jurův letošní první výjezd, tak se musel asi rozkoukat. Nakonec ho Natka přemluvila a dotlačila do cíle. A opět jako u Máry se mu vůbec nelíbila ta prokletá červená bedýnka, takže i oni ji vynechali. Takže z toho byli podle pravidel jezdeckého sportu 2 diskvalifikace a 9.místo z celkových 11 startujících. Nic moc, ale my jsme odjížděli obohaceni dalšími zkušenostmi a to je důležitější než se umístit. Ovšem Grygovští pořadatelé nás příjemně překvapili, když na dekorování volali i našeho Danečka. Ten dostal hezkou zelenou stužku jako cenu útěchy. Náš další výjezd bude směřovat opět do Grygova a to 29.8., pokud samozřejmě budou koníci a jezdci fit. Za nás jezdce ještě tímto děkuji celému realizačnímu týmu za pomoc při držení koní, za rady, za slova podpory a za možnost vůbec s našimi koňmi startovat na závodech.

7.6.2010 - Přínáším čerstvé zprávy z našeho letošního prvního výjezdu s poničkama Bárou a Márou na závody. Z předpovědi počasí jsme měli předpovězeno slunečný parný den, což se nakonec i vyplnilo k naší velké nelibosti. Ale tak pořád lepší jak déšť. Ráno jsem vstávala už ve 4 hodiny a šla nakrmit ty naše sportovní naděje, aby to hezky strávili a pak už byl samotný sraz u koní na 6. Na tuto stanovenou dobu jsme tam byli pouze Katka a já, takže pro členy, kteří taktéž měli nahlášený nástup ráno na stáji. Když se řekne na 6, tak se v 6 bude ve stáji. Pro příště . Kobylky jsme hezky vyčistili a šlo se nakládat, pro nás za ten den asi největší bubák, ale holky nás překvapili a Mára jako těžký profík nastoupila bez zaváhání. Bára sice potřebovala popostrčit, ale také to netrvalo víc jak 5 minutek. Cesta byla úplně pohodová a jako opět, u nás zvykem, do Radkové Lhoty jsme dorazili jako první. Tak jsme si v pohodičce zaparkovali, vyložili koně, prošli si tam všechny prostory a pak už se postupně začali sjíždět ostatní účastníci. Odhadem si myslím, že tam mohlo být tak cca 30 koní, což je pěkný počet. Startovali jsme v disciplínách předvedení koně, trail parkur, židličková a parkur pony. Jako první bylo na programu předvedení koně, kde Natálka šla s Márou a s Bárou já. Ovšem, když jsem viděla, že proti nám jsou poníci z Olešnice, tak jsme předem věděli, že to žádné umístění nebude, ale i tak jsme koně předvedli se vztyčenými hlavami a hezky je představili. Dále následovalo nasedlání kobylek a menší opracování před trailem. Ten nakonec jela Kristýnka, ikdyž jsem ho měla jet já, ale nakonec jsme si to vyměnili, že ho chtěla jet Krista. Barča některé velice překvapila (mě nee, jelikož já vím co v ní je ), jelikož celý kurz přešla pouze s jednou chybou a tak z toho bylo nakonec úžasné 4. místo ve spoluúčasti velkých westernových i anglických koní (cca počet startujících 15). To už byl tedy jeden pohár doma. Markýza měla menší problémy s couváním a ustupováním, ale i tak to s Danem přešla hezky. V další dsciplíně židličkové jsme se opět účastnili s oběma koňmi ( Dan - Mára, Já - Bára). Daneček vypadl dříve jako já, bohužel. A my s Barčou jsme nakonec ukořistili 4. místo, opět. Všichni zúčastnění dostali krásného perníkového koníka. No a na závěr všeho byla námi nejvíce očekáváná disciplína parkur pony. Tady jsme startovali dohromady 4x (Mára - Terka, Míša ; Bára - Krista, já). Markýzka dělala menší " bordel" a neustále holky zlobila a utíkala do pracoviště za Bárou a tak nakonec s nimi byla v hlavním kolbišti Katka a pomáhala seč jí síly stačili, aby holky alespoň dokončili, i když byli obě diskvalifikovány pro neposlušnost koně. I tak si myslím, že to byl pro ně velký zážitek a nějak se musí začít závodit. Na střídačku s Márou a ještě s jednou cizí kobylku jsme startovali s Bárou za menší kategorii poníků. Barča šla s námi oběma základní kolo parkuru čistě. Byla poslušná, cválala v klidu na překážky, neměla tendence utíkat ke koním, no prostě byla úžasná. Nakonec toho ale bylo moc, když jsme se obě dostali do rozeskakování, tak Kristě i mě jednou shodila. U Kristýnky nevím, kterou překážku. Se mnou bohužel poslední. Byla to možná i moje chyba, že jsem udělala s4rmý obrat, ale i tak velká spokojenost. Nakonec z toho bylo pro mě 4. místo a Krista 5. místo. Takže sumasumárum jsme si domů přivezli 3 poháry, hezké pocity a únavu jako hrom. A já osobně ještě navíc i to jak se Bára chovala vzorně, udělala mi velkou radost! Až takovou, že při dekorování trialu jsem měla v očích slzy dojetí. Závěrem bych chtěla poděkovat především Katce za půjčení koní a vozíku a ochotu s námi tohle všechno absolvovat, dále mému tátovi, který nám koníky odvezl a pak všem lidem, co s námi jeli a pomáhali jak se dalo. Nebudu nikoho jmenovat, protože bych určitě na někoho zapoměla, ale oni ví, o koho jde. Takže všem DĚKUJI!

P.S. Příště to pro Vás vyhrajeme!  

 

( Dekorování pony parkuru - 4. místo, Barča a já)

TOPlist